HiPP higjenike kujdesi për fëmijët tuaj

Foshnjeve ju nevoitet dashuria dhe kujdesi i plotë që prej ditës së parë. HiPP është specialist për nevojat e foshnjes si për ushqimin gjithashtu edhe për përkujdesjen ndaj tyre. Me gjenerata të tëra janë analizuar nevojat e veçanta të konsumuesve më të ndjeshëm në përgjithësi, për foshnjet dhe fëmijët. Prandaj HiPP qëndron vazhdimisht në lidhje dhe shkëmbenë përvojat me mamitë dhe mjekët e fëmijëve. Produktet e HiPP janë aq të buta, sa që janë quajtur Babysanft që do të thotë butësi e bebeve. Këto produkte i japin foshnjës kujdesin e merituar, duke e lënë lëkurën e tyre të njomë në gjendje të shkëlqyer. HiPP Shampon dhe Shkumbë për pastrim janë pjësë e momenteve të vecanta te jetës së femijëve tuaja gjatë dushit dhe banjës së flluskave.

Shampon për bebe

Përmbajtja

  • 200 ml
  • Pranohet lehtë nga lëkura sidomos te lëkura e ndjeshme dhe neurodermitisi dermatologjikisht e testuar dhe vërtetuar.
  • pa vajra eterik thelbësor (sepse disa prej tyre mund të shkaktojn alergji)
  • pa parfum i cili mund të shkaktoj alergji(sipas . Ligjit për Kosmetik VO)
  • pa Parabene
  • pa material me origjinë shtazore
  • pa PEG-Emulgator

Udhëzime: derdhni një sasi të vogël mbi pëllëmbët dhe ngrohtë, pastaj butësisht masazhoni në lëkurën e foshnjës. Për lëkurën e rritur, zbatohet kur laget dhe jastëk e thatë. Mbajeni larg fëmijëve. Shmangni kontaktin me sytë. Nëse ndodh kontakti, pije menjëherë me ujë të pastër. Vetëm përdorimi i jashtëm.

HiPP Babysanft Shkumbë për pastrim

Pavarësisht shamponit fëmijët kane nevoj edhe për HiPP Babysanft Shkumbë për pastrim is cili është veçanërisht i butë për lëkurën. Shkumba kremoze pastron fytyrën dhe duart butësisht. Lëkura mbrohet nga tharja, dhe larja shëndrrohet në kënaqësi të vërtet për fëmijët. Nuk djeg ne sy dhe është pH neutral për lëkurën. Sensitiv: Pa parafinol, i prodhuar të minimizoj rrezikun nga krijimi i alergjive të mundshme, me aromë të këndshme -pa aromatizues që mund të shkakton alergji, pa ngjyrosës, pa sapun, i liruar nga PEG-Agjent lidhës emulgator, pa parabene, pH-neutral ndaj lëkurës, pa grimca mikroplastik. *sipas ligjit për Kosmetik VO.

Përmbajtja: Aqua, Coco-glucoside, Natriumi Lauroil Glutamate, Acid limoni, Gliceril oleate, Panthenol, Glicerinë, Prunus Amygdalus Dulcis Seed Ekstrakt, Polyquaternium-7, Propylene glycol, Sodium chloride, Allantoin, Disodium EDTA hydrogenated Palm Gliceride Citrate, Denatonium benzoate, Tocopherol , Natriumi Benzoate, Parfum. Në mënyrë që klintët tanë të kenë qasje më të lehtë dhe të lirë tek këto dy produktet HiPP Kosova ka ardhur me një ofert të vecantë të këtyrë produkteve duke I bashkuar ato në një pako të vetme dhe me një super çmim.